Strona główna Edukacja Warsztaty o tworzeniu książek "Zróbmy książkę"

Warsztaty o tworzeniu książek "Zróbmy książkę"

o2019-05-18
Muzeum Drukarstwa i Wydawnictwa Dwie Siostry serdecznie zapraszają na warsztaty o tworzeniu książek "Zróbmy książkę". Tym razem zapraszamy młodzież 13+ i dorosłych do poznania procesu projektowania i tworzenia książek razem z Aleksandrą Cieślak i jej dziełem "Książka do zrobienia".
Dowiecie się o artystycznym geście, o literach i typografii, o relacjach między słowem i obrazem, o zasadach kompozycji. A także o tym, co powstaje z połączenia wszystkich tych elementów – o książce, o tym, czym ona jest i czym może być. Spróbujcie swoich sił jako pisarze, poeci, ilustratorzy i typografowie. Grupy zorganizowane zapraszamy do zapisów drogą telefoniczną lub mailową na wybrany termin.