Strona główna Edukacja Warsztaty tworzenia plakatów i sitodruku pt. "Polska Szkoła Plakatu. Józef Mroszczak i uczniowie" w Muzeum Drukarstwa

o2020-03-11
WARSZTATY ODWOŁANE

Serdecznie zapraszamy 11 marca 2020 roku (środa) o godzinie 12.00 na otwarcie wystawy połączone z warsztatami tworzenia plakatów i sitodruku pt. "Polska Szkoła Plakatu. Józef Mroszczak i uczniowie" w Muzeum Drukarstwa w Nowym Targu, ul. Jana III Sobieskiego 4. Podczas warsztatów uczestnicy poznają najważniejsze nazwiska twórców oraz historię plakatu polskiego, szczególnie okres jego największej świetności przypadający na lata 50, 60 i 70 XX wieku.

W drugiej części zajęć wykonamy autorski plakat i odbitkę w technice sitodruku. Warsztaty odbędą się we współpracy z uczniami i Panią Agnieszką Rokicką z Liceum Sztuk Plastycznych im. Antoniego Kenara w Zakopanem, którzy stworzą plakaty promujące Muzeum Drukarstwa, inspirowane "Polską Szkołą Plakatu".
Zapisy: tel. 18 26 412 42 / e-mail: muzeum_drukarstwa@mok.nowytarg.pl