Strona główna Edukacja Warsztaty typograficzne "Literki" w Muzeum Drukarstwa

Warsztaty typograficzne "Literki" w Muzeum Drukarstwa

o2019-05-07
Muzeum Drukarstwa i Wydawnictwo Dwie Siostry serdecznie zapraszają na warsztaty typograficzne "Literki" na podstawie książki Jana Bajtlika "Typoryzmol"- docenionej w kraju i za granicą (m.in. wyróżnienie BolognaRagazzi Award 2015 w kategorii „non fiction”). Zapraszamy do nauki pisania poprzez zabawę.Będziemy bazgrolić, drukować, rysować świat liter.
Warsztaty dla osób indywidualnych i rodziców z dziećmi odbędą się 7 maja 2019 rok (wtorek) o godzinie 15.00
Wiek dzieci:4+ / wstęp bezpłatny

Grupy zorganizowane zapraszamy do zapisów drogą telefoniczną lub mailową na wybrany termin.
"Typogryzmol" Jana Bajtlika to książka aktywnościowa wspomagająca naukę liter.

Te litery chyba zwariowały! Udają wieżowce i zamieniają się w zwierzęta. Zakopują się w śniegu i zjeżdżają na nartach. Wygłupiają się i zapraszają cię do zabawy. W co? W co tylko zechcesz!W tej interaktywnej książce litery zostały zwolnione z nudnych obowiązków, które na co dzień wypełniają w czytankach i w elementarzach. Nie muszą już stawać w rządku, układać się w zdania ani cokolwiek znaczyć. Każda z nich staje się przede wszystkim wyrazistym kształtem, który inspiruje, budzi skojarzenia i uruchamia wyobraźnię.

Zapisy: Muzeum Drukarstwa w Nowym Targu
ul. Sobieskiego 4