Strona główna Wydarzenia Wystawa czasowa Międzynarodowego Konkursu Humoru Rysunkowego „Kichanie Mózgu"

Wystawa czasowa Międzynarodowego Konkursu Humoru Rysunkowego „Kichanie Mózgu"

-kiedy: 2021-09-01 - 2021-10-30

W dniu 10 września (piątek) o godz.17.00 zapraszamy do Muzeum Drukarstwa w Nowym Targu na wernisaż wystawy Międzynarodowego Konkursu Humoru Rysunkowego „Kichanie Mózgu". Podczas wernisażu odbędzie się recital jazzowy w wykonaniu Konrada Basiuka i Tomasza Basiuka.
Tegoroczna 10. edycja Konkursu miała swoją premierę w Centrum Kultury Niezależnej w Preszowie na Słowacji, a jej tematem byli Wolni Ludzie. Prace konkursowe nadesłało prawie 500 autorów humoru rysunkowego z 71 krajów, a najliczniejsza pochodziła z Iranu, Turcji, Ukrainy i Rosji. Rysownicy należą do najbardziej wolnych ludzi na Ziemi. Potrafią analizować złożone sytuacje życiowe, szukać przyczyn i skutków oraz przekazywać wiadomość innym ludziom poprzez rysunki. Dają do myślenia i pozwalają na zmianę utartych schematów.