Strona główna Wystawy czasowe Wystawa czasowa pn. "Wspomnienia z minionych czasów... Malarstwo Karola Kostura"

o2021-05-10
Od 11 maja 2021 roku do 31 sierpnia 2021 roku można oglądać wystawę czasową pn. "Wspomnienia z minionych czasów... Malarstwo Karola Kostura" w Muzeum Podhalańskim im. Czesława Pajerskiego w Nowym Targu, Ratusz - Rynek 1.
Na wystawie zgromadzono kilkadziesiąt prac nowotarskiego twórcy - Karola Kostura: obrazy olejne, akwarele, obrazy na szkle, rysunki tuszem oraz rzeźbę w drewnie ze zbiorów Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowym Targu, Muzeum Podhalańskiego im. Czesława Pajerskiego w Nowym Targu, Pana Antoniego Nowaka, Pana Jerzego Sonik, Pana Tadeusza Morawy. Artefakty i fotografie pochodzą ze zbiorów Muzeum Podhalańskiego w Nowym Targu oraz Pana Antoniego Nowaka. Wystawa zorganizowana jest z okazji 20. rocznicy śmierci Karola Kostura. Serdecznie zapraszamy.