Strona główna Wystawy czasowe Wystawa czasowa "Tove Jansson. Opowieści z Doliny Muminków"

Wystawa czasowa "Tove Jansson. Opowieści z Doliny Muminków"

o2020-05-26
Z okazji Dnia Dziecka serdecznie zapraszamy na wystawę "Tove Jansson. Opowieści z Doliny Muminków". Wystawa czynna od 1 czerwca do 15 lipca 2020 roku. 1 czerwca 2020 r. zapraszamy w godzinach: 10.00 -15.00, w kolejne dni według godzin otwarcia Muzeum Drukarstwa w Nowym Targu.
Z okazji Dnia Dziecka serdecznie zapraszamy na wystawę "Tove Jansson. Opowieści z Doliny Muminków". Tove Jansson (1914–2001) marzyła, by zostać latarnikiem, a stała się znaną na całym świecie pisarką, malarką, ilustratorką i rysowniczką komiksów. Zadebiutowała jako graficzka prasowa w 1928 roku – miała wtedy niespełna 14 lat. Studiowała malarstwo w Sztokholmie, Helsinkach i Paryżu. Pierwszy raz wzięła udział w wystawie w 1933 roku i wtedy też wydała pierwszą książkę z własnymi ilustracjami. Jesienią 1945 roku wyszła drukiem pierwsza część muminkowej sagi: Małe trolle i duża powódź. Po dwóch kolejnych powieściach: Komecie nad Doliną Muminków (1946) i W Dolinie Muminków (1948) pisarka zyskała ogromną popularność, a jej bohaterowie na stałe zagościli w domach i sercach czytelników. Wystawa czynna od 1 czerwca do 15 lipca 2020 roku. 1 czerwca 2020 r. zapraszamy w godzinach: 10.00 -15.00, w kolejne dni według godzin otwarcia Muzeum Drukarstwa w Nowym Targu.
Partnerzy i organizatorzy:
Ambasada Finlandii w Warszawie