Strona główna Wystawy czasowe Wystawa fotograficzna "Zapiski ze słonecznego dziennika"

Wystawa fotograficzna "Zapiski ze słonecznego dziennika"

o2021-08-16
Serdecznie zapraszamy na otwarcie wystawy fotograficznej Michała Kasperczyka pn. "Zapiski ze słonecznego dziennika", które odbędzie się 19 sierpnia (czwartek) o godz. 17.00 obok budynku Ratusza w Nowym Targu.
Zaprezentowane zdjęcia są efektem poszukiwania, czekania, czasem nawet, dosłownie - pogoni za światłem. Fotografie zostały wykonane w przeciągu ostatnich czterech lat w czasie wycieczek i podróży autora. Przedstawiają Beskidy, Pieniny, Tatry, Dolomity i Alpy Julijskie. Wystawa potrwa do 30 września br.
Michał Kasperczyk, rocznik 1978, inżynier budownictwa, zawodowo zajmuje się realizacją inwestycji budowlanych w krakowskim Ośrodku Pomocy Społecznej. Od ponad 30 lat zajmuje się fotografią. Z górami związał znaczną część swojego życia, początkowo wędrując i wspinając się, z biegiem czasu coraz bardziej interesowały go górskie wyprawy fotograficzne. W ostatnich latach wędruje po górach z żoną Moniką, starając się „trafić” na wymarzone światło do zdjęć. Efekty tych poszukiwań prezentuje głównie w mediach społecznościowych i portalach fotograficznych. Fotografie Michała Kasperczyka były publikowane w magazynach: „Góry”, „Taternik”, przewodniku Andrzeja Marcisza „Wielka Korona Tatr”. Zdobył brązowy medal Fotoklubu RP w XLI Międzynarodowym Konkursie Fotograficznym im. Jana Sunderlanda "Krajobraz Górski 2020", kilkukrotnie udało mu się również zakwalifikować do wystaw tego konkursu, we wcześniejszych edycjach. Fotografie Pana Michała były wielokrotnie nagradzane, a w 2021 r. przeszły do 3 rundy prestiżowego konkursu fotograficznego 35AWARDS.