Strona główna Aktualności

Aktualności

Oferta edukacyjna Muzeum Drukarstwa w Nowym Targu
-2021-09-09 - 2021-12-30
Proponujemy Państwu szereg warsztatów i lekcji muzealnych, które w atrakcyjny sposób pozwolą poznać dawne techniki i proces druku.
10. Noc Muzeów w Nowym Targu pn. Łączą nas zabytki techniki
o2021-05-14
Zapraszamy serdecznie 15 maja 2021 roku (sobota) na 10. Noc Muzeów w Nowym Targu pn. "Łączą nas zabytki techniki".
Wesołych Świąt Wielkanocnych
o2021-03-30
Życzymy Państwu pełnych zdrowia, wiary, nadziei i miłości Świąt Zmartwychwstania Pańskiego.

Pracownicy Muzeum Podhalańskiego w Nowym Targu i Muzeum Drukarstwa w Nowym Targu
Muzeum zamknięte od 20 marca
o2021-03-20
W związku z nowymi obostrzeniami sanitarnymi Muzeum Drukarstwa w Nowym Targu będzie zamknięte dla zwiedzających od 20 marca do odwołania.

Serdecznie zapraszamy do oglądania naszego archiwum cyfrowego oraz śledzenia mediów społecznościowych i strony internetowej. Mamy nadzieję, że spotkamy się ponownie już wkrótce. Do zobaczenia!
Muzeum ponownie otwarte dla zwiedzających
o2021-02-01
W związku z decyzją władz państwowych Muzeum Drukarstwa wznawia działalność. Zapraszamy!
Życzenia z okazji Bożego Narodzenia 2020
o2020-12-21
Nadchodzące Święta Bożego Narodzenia niosą ze sobą wiele refleksji dotyczących minionego czasu i planów na kolejny rok. Niech będą one czasem spędzonym w zdrowiu, spokoju i rodzinnej atmosferze. Życzymy wszelkiej pomyślności, cierpliwości i wytrwałości oraz owocnej współpracy w nadchodzącym roku.
Spotkanie on-line z Panem Łukaszem Wiater
o2020-11-09
Serdecznie zapraszamy na spotkanie on-line z Panem Łukaszem Wiater autorem książki „My tu Polocy. Niezwykłe życiorysy orawskich Bojowników Niepodległości”, która ukazała się w związku z obchodami 100. rocznicy przyłączenia części Orawy do Polski.
Konkurs Pieśni Patriotycznych
o2020-11-06
Zapraszamy do udziału w VI Ogólnopolskim Konkursie Pieśni Patriotycznej Nowy Targ 2020. Konkurs odbędzie się w formie online i jest przeznaczony dla uczniów szkół podstawowych i szkół średnich.
Muzeum Drukarstwa nieczynne dla zwiedzających
-2021-01-13 - 2021-01-18 - 12:00
Uprzejmie informujemy, że w związku z decyzją władz państwowych o zamknięciu muzeów i galerii od 7.11.2020 r. do 29.11.2020 r. Muzeum Drukarstwa będzie nieczynne dla zwiedzających z uwagi na działania zapobiegające rozprzestrzenianiu się koronawirusa SARS-CoV-2. Zapraszamy do odwiedzania naszego profilu w mediach społecznościowych. Bądźcie z nami on-line!
Wystawa czasowa "Ikony Małgorzaty Stańdo"
o2020-08-02
Burmistrz Miasta Nowy Targ, Muzeum Drukarstwa oraz Miejski Ośrodek Kultury w Nowym Targu zapraszają 12 sierpnia (środa) godz.17:00 na otwarcie wystawy wraz z wykładem pt. "Historia Ikony", Muzeum Drukarstwa, ul. Jana III Sobieskiego 4
Projekt pt. „Łączą nas zabytki techniki Muzeum Drukarstwa w Nowym Targu i Muzeum Papieru Czerpanego w Ludrovej”
-
Zapytanie ofertowe na wykonanie remontu konserwatorskiego
o2020-05-06
Miejski Ośrodek Kultury w Nowym Targu zaprasza do składania ofert na wykonanie: Remontu konserwatorskiego płaskiej, stop-cylindrowej typograficznej maszyny drukarskiej z wiedeńskiej fabryki Helbig&Müller datowanej na lata 1840-1850 stanowiącej obecnie eksponat w Muzeum Drukarstwa w Nowym Targu, w ramach projektu „Łączą nas zabytki techniki Muzeum Drukarstwa w Nowym Targu i Muzeum Papieru Czerpanego w Ludrovej” realizowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego Program Interreg V-A Polska - Słowacja 2014 - 2020.
Konkurs "Nowy Targ - Nasze Miasto" - wyniki
o2020-04-15
Serdecznie dziękujemy za wszystkie prace nadesłane na konkurs „Nowy Targ - nasze miasto”.

Komisja konkursowa wybrała laureatów.
Jak powstała książka? Materiały edukacyjne do pobrania dla dzieci
-2021-10-15 - 2021-10-31
Zapraszamy do udziału w warsztatach edukacyjnych online.
Muzeum Drukarstwa nieczynne dla zwiedzających do odwołania
o2020-03-18
W związku z dzisiejszymi komunikatami i sytuacją Miejski Ośrodek Kultury w Nowym Targu wraz z Muzeum Drukarstwa oraz Muzeum Podhalańskim odwołuje zaplanowane wydarzenia kulturalne oraz zamyka obiekty dla osób zwiedzających do odwołania.
Muzeum Drukarstwa świętuje 1. urodziny
o2019-10-18
Serdecznie zapraszamy na 1. urodziny Muzeum Drukarstwa w Nowym Targu. Świętowanie rozpoczynamy 18 października (piątek) warsztatami drukarskimi "Pocztówka z Muzeum", które rozpoczną się o godz. 12.00 w Muzeum Drukarstwa, ul. Jana III Sobieskiego 4
Zmiana godzin otwarcia Muzeum Drukarstwa
o2019-04-25
Muzeum Drukarstwa zmienia godziny otwarcia. Od 14 maja 2019 roku zapraszamy serdecznie od wtorku do piątku w godzinach 8.00 - 16.00, a w soboty od 9.00 do 14.00. Wstęp na ekspozycję stałą, wystawy czasowe i warsztaty edukacyjne jest bezpłatny.
Wyniki konkursu plastycznego organizowanego przez Muzeum Drukarstwa
o2019-04-05
Wyniki konkursu plastycznego "Z Drukarni Podhalańskiej. Akcydensy źródłem wiedzy o moim regionie" pod honorowym patronatem Burmistrza Miasta Nowego Targu Pana Grzegorza Watychy i Starosty Powiatu Nowotarskiego Pana Krzysztofa Fabera. Laureatom serdecznie gratulujemy.